Marmoleum – přírodní linoleum podlahy od německé firmy MEISTER

Podlahová krytina Marmoleum LID 300 S Puro od firmy MEISTER je v Německu vyráběný přírodní ekologický produkt, který se díky svým užitným vlastnostem se řadí mezi nejlepší výrobky v oblasti podlahových krytin. Marmuleum je – jako linoleum – jediná podlahová “lino“ či linoeum krytina vyrobená pouze z přírodních materiálů (často je přírodní linoleum mylně zaměňováno s PVC podlahou).

Oproti “PVC linolea“ je přírodní linoleum Marmoleum probarvené v celé vrstvě materiálu, čímž si zachovává původní vzhled i delší životnost. Krytiny z tohoto materiálu jsou vhodné nejen do silně namáhaných bytových prostor, ale i do silně namáhaných prostor komerčních.

Je to materiál zdravotně nezávadný, antibakteriální, antialergický, antistatický, tvarově stabilní, vodě odolný a otěruvzdorný.

Made in Germany

 

Krytina Marmoleum vzniká tak, že se k přírodnímu oleji lisovaného ze lněných semen, přidává přírodní pryskyřice, vápenec, čisté dřevité moučky či případně i korkové moučky, s pigmenty vápence a juty. Prostřednictvím oxidace tak vzniká směs, která je zahřívána na předepsanou teplotu a nanesena na přírodní jutový pás. Válcováním a sušením vznikne vysoce odolný produkt pro výrobu zdravých a ekologicky naprosto nezávadných, a elastických kvalitních podlahových krytin. Krytiny z přírodního linolea MEISTER jsou navíc vybaveny korkovým integrovaným protihlukovým kašírováním o tloušťce 1 mm, které mimořádně zvyšuje komfort pochůzky.

Přírodní linoleum – Marmoleum se dodává v metráži nebo v plovoucím systému. Realizace metrážové podlahy Marmoleum v šíři 2 metry se provádí lepením krytiny z role lepidlem, na vystěrkovaný, pečlivě připravený povrch podlahy. Realizace plovoucího systému umožňuje pokládku panelů krytiny Marmoleum bez nutnosti lepení – před pokládkou je i zde nutná zajistit vyrovný povrch podlahy.

Přírodní krytinám Marmoleum MEISTER byl udělen Modrý anděl, první a nejznámější značka pro ekologické výrobky a služby na světě. S touto značkou máte jistotu, že jste se rozhodli pro ekologické podlahy s minimálními emisemi. Nosná deska patří do nejnižší emisní třídy E1.

Katalog kolekce: LID 300 S Puro

“Marmoleum

Ohodnoťte kvalitu přírodního linolea – Marmoleum:

4.7/5 - (4 votes)